Usuwanie modzeli

Usuwanie modzeli Kraków – Podgórski Dom Urody

Modzel jest to zgrubienie warstwy rogowej naskórka, o charakterystycznym żółtawym odcieniu. Najczęściej umiejscowiony jest on na czubkach i zewnętrznych krawędziach palców, śródstopiu czy rancie pięty, zwanym inaczej podkówką. Chociaż zmiana ta nie jest bolesna, to nie należy jej lekceważyć. Bagatelizowanie zagrożenia może jedynie pogorszyć stan stóp. Aby być pewnym skuteczności leczenia, usuwanie modzeli powinniśmy powierzyć doświadczonemu specjaliście.

Jak powstają modzele?

Pierwsze na co wiele osób zwraca uwagę to fakt, że modzele w odróżnieniu od odcisków i brodawek są zmianą stosunkowo bezbolesną. Nie oznacza to jednak, że usuwanie modzeli nie jest zabiegiem koniecznym. Pozwolenie na rozwój nadmiernego rogowacenia naskórka może powodować uczucie pieczenia. Co więcej, modzele są zdecydowanie większą zmianą skórną stopy niż ma to miejsce w przypadku innych nieprawidłowości. Wzmożone rogowacenie naskórka, nazywane hiperkeratozą, jest wynikiem deformacji ortopedycznych stóp, niewłaściwej bądź nadmiernej pielęgnacji w obrębie powstałej zmiany. W efekcie na stopach pojawiają się płaskie skupiska zrogowaciałem masy o kształcie owalnym lub okrągłym, o zabarwieniu żółtawym. Wśród innych przyczyn powstawania modzeli, szczególną uwagę zwraca się na nieprawidłową motorykę ruchu, wynikającą z noszenia butów na wysokich obcasach.

Usuwanie modzeli

Jedną ze specjalności Podgórskiego Domu Urody w Krakowie jest usuwanie modzeli. Zmiany te wymagają od specjalisty podologa nie tylko precyzyjnego usunięcia zmiany, ale również wytłumaczenia pacjentowi przyczyn jej powstawania. W wielu przypadkach noszenie odpowiedniej wkładki ochronnej, oddzielającej wewnętrzną część buta od stopy może znacząco poprawić wygląd skóry. Niestety, całkowite usunięcie modzeli możliwe jest przy pomocy frezarki lub skalpela. Metoda leczenia dostosowywana jest w zależności od stadium zmiany skórnej oraz preferencji Klienta.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszym gabinetem znajdującym się w Krakowie, w razie jakichkolwiek pytań dotyczących usuwania modzeli.