Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny jest nowoczesną metodą, która wykorzystywana jest do bezbolesnego i jednocześnie głębokiego oczyszczania skóry. Jest to idealna alternatywa dla tradycyjnej metody manualnego oczyszczania twarzy. Usuwanie zanieczyszczeń skóry odbywa się w sposób bezpieczny i jest pozbawiony efektów ubocznych.

Peeling kawitacyjny wykonywany jest przy pomocy urządzenia, które wytwarza fale ultradźwiękowe. Skierowanie tych fali na wilgotną skórę wywołuje efekt kawitacji. Woda, która rozpylona jest na skórze tworzy pęcherzyki mikroskopijnej wielkości wypełnione rozrzedzonym gazem. Pęcherzyki pękają pod wpływem drgań ultradźwiękowych. Wynikiem tych działań jest rozbicie martwych komórek przez co odsłania się młodsza warstwa skóry. Skóra ta jest wolna od nadmiaru bakterii, łoju oraz substancji toksycznych. Zabieg peelingu kawitacyjnego cechuje się bezpiecznym i bezbolesnym przebiegiem. Jest to jego niewątpliwą zaletą.

Efekty

  • odświeżona oraz oczyszczona skóra,
  • poprawa krążenia uzyskana dzięki dotleniającemu, odmładzającemu i nawilżającemu skórę mikro‐masażowi, który wywołują drgania fal ultradźwiękowych,
  • komórki skóry w wyniku poprawy krążenia naturalnie się odnawiają,
    usunięcie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń skóry – wągrów i zaskórników, w wyniku czego uzyskujemy efekt sterylizacji,
  • dodatkowymi atutami jest wygładzenie zmarszczek i delikatny masaż twarzy.

Peeling przy pomocy fal ultradźwiękowych przygotowuje także skórę do innych zabiegów kosmetycznych, ponieważ umożliwia bardziej skuteczne wchłanianie preparatów kosmetycznych. Polecamy zabieg peelingu kawitacyjnego szczególnie dla osób z bardzo wrażliwą, delikatną i cienką skórą, która skłonna jest do podrażnień i posiada rozszerzone naczynka. Zabieg ten można stosować także jako bezinwazyjny sposób oczyszczania skóry trądzikowej, która ma skłonności do przetłuszczania się. Peeling kawitacyjny można wykonać na plecach, twarzy oraz dłoniach. Nie powinno się stosować zabieg w miejscach, gdzie występuje łuszczyca lub lekkie krwawienie.